Info + Ceny » Architekti a projektanti rodinných domov a interiérov

Architekti a projektanti rodinných domov a interiérov


náš tím | naše poslanie


Fero Lehocký

Fero Lehocký

architekt
Martina Lehocká

Martina Lehocká

interiérová architektka
Lenka Meliš

Lenka Meliš

projektantka
Matúš Macháč

Matúš Macháč

projektant TZB
Monika Friedlová

Monika Friedlová

projektantka
Pavol Škombár

Pavol Škombár

architekt, projektant

náš tím | naše poslanie


Pomáhame otvoreným ľuďom cez vzájomnú diskusiu získať ideálne bývanie

Čo presne touto vetou ako architekti myslíme?

Naše služby architektov sú v prvom rade o pomoci pre vás zorientovať sa v pestrosti, ktorá sa v súčasnosti na trhu s bývaním ponúka. A veľakrát je plná marketingu, ktorý nepovie všetko. Sme architekti, projektanti a interiéroví dizajnéri. Naša služba nás samozrejme živí. Ale naša priorita je práve pomôcť vám čo najlepšie. A už viac krát sa nám aj stalo, že po vzájomnej diskusii s ľuďmi sme prišli na to, že vlastne napríklad stavbu domu nepotrebujú. Zbytočne by sa vrhli do projektu a stavby, ktorá by ich vo výsledku finančne a psychicky vyťažila nad ich možnosti. Neskôr nám poďakovali, že sme ich do stavby domu “odhovorili”. Sme vždy radi, keď môžeme s projektom alebo interiérom pomôcť. A hoci sme architekti a projekcia nás živí, nenaprojektujeme vám dom “za každú cenu” a len aby sme my mali zákazku…

Vzájomná diskusia

Aj preto vo vete vyššie zdôrazňujem vzájomnú diskusiu. Iba vďaka otvorenej osobnej diskusii dokážeme pochopiť vaše potreby a požiadavky pre vaše vysnívané bývanie. Pri takejto diskusii naši architekti spolu s vami môžu zhodnotiť, ako vám vedia pomôcť. Ideálny stav je, ak sa s vašimi požiadavkami stotožníme a sú nám blízke. Vtedy vám vieme najlepšie s návrhom pomôcť. V opačnom prípade vám radšej odporučíme obrátiť sa na iný projekčný ateliér, pretože s výsledkom od nás nebudeme spokojní ani my a ani vy. Jednoducho, iba ak nás naša práca na vašom projekte bude baviť, budete s výsledkom spokojný aj vy. A vaša spokojnosť je hlavný cieľ našej služby.

Čo je to ideálne bývanie?

Na túto otázku viete odpoveď iba vy 🙂 My si vašu odpoveď radi vypočujeme. Pre niekoho je to dom s veľmi nízkymi spotrebami energií. Pre iného je to dom, ktorí lahodí jeho oku a je dizajnovo zaujímavý. Iní si za dizajne až tak nepotrpí, ale potrebuje mať použité “teplé domácke” materiály v interiéri. Niekomu chýba veľa svetla, kde teraz býva. Naopak niekto slnko v dome nechce. Každý z nás vníma ideálne bývanie inak a naši architekti sú tu preto, aby vám s tým pomohli. Ja osobne si napríklad potrpím na tichý dom a akustika je pre mňa dôležitá.

Otvorení ľudia

Teraz sa možno pozastavíte nad tým, že sa chystám vysvetľovať, kto sú to tí “otvorení ľudia” vo vete v úvode 🙂
Toto je ale naozaj dosť podstatné, komu pomáhame. Pomáhať sa dá jedine tomu, kto je pomoci otvorený a hlavne sa vie aj počas tejto pomoci rozhodnúť sám za seba. Pretože my nikomu nenanucujeme našu predstavu ideálneho bývania, ale ponúkneme vám počas diskusií pre vás vhodné možnosti. Na základe našich skúseností. Ale v dome alebo riešenom byte budete bývať vy. Táto vzájomná spolupráca na vašom projekte je preto veľmi dôležitá. Lebo finálne rozhodnutie o výsledku, ako bude vaše ideálne bývanie vyzerať, urobíte vy. A na to potrebujete byť rozhodní. My vám na tejto ceste robíme partnera, konzultanta a konštruktívneho oponenta 🙂

Otvorení ľudia zároveň nemyslia iba na seba. Sú ohľaduplní k svojmu okoliu a životnému prostrediu. Samozrejme že vaše bývanie je vaša súkromná investícia. Ale hlavne pri domoch podstatne ovplyvňuje miesto, kde bude váš dom stáť. Ovplyvní blízkych susedov, ale nepriamo globálne aj prírodu. To, z čoho je dom postavený, koľko míňa energie, ako vyzerá, všetko má dlhodobý vplyv na naše spoločné životné prostredie. Počas prípravy projektu toto môžeme ešte usmerniť čo najlepším smerom. Počas samotnej stavby už iba minimálne.

Je nám jedno, či nás niekto nazve “slniečkári” alebo zaradí do inej “škatuľky”. Stačí sa pozrieť ráno do smetného koša, koľko toho denne vyhodíme a súdnemu človeku bude jasné, že niečo v súčasnosti nie je v poriadku. A nemá to takto dlhodobú perspektívu. Jedine otvorení ľudia podľa nás majú možnosť veci meniť k lepšiemu. A preto, ak ste otvorení, budeme si rozumieť 🙂

Architekti a detský sen

Možno toto vyznie naivne v dnešnom komerčnom svete. Hlavne veľa dospelých ľudí už zabudlo na svoje detské sny. Ako dieťa som mal aj ja svoj sen. Že navrhnem a postavím dokonalé ekologické mesto. Jednou z mojich detských podmienok napríklad bolo, že kto do mesta príde, zaparkuje “bežné auto” pred mestom a do mesta môže ísť iba elektromobilom. Všade bude plno stromov a zelene.

Za týmto snom som si šiel postupne cez strednú školu a potom štúdiom architektúry. Toto mesto som síce zatiaľ nenavrhol. Ako človek dospieva, život mu “nakladá” a na sny postupne zabúda. Preto si ich treba pripomínať a preto som si ja svoj zapísal sem 🙂
Verím, že tento sen ale neostane iba snom, hoci bude naplnený v inej forme. Preto spolu s kolegami rozvíjame neustále náš tím a vzájomne sa aj s klientami učíme, ako byť prínosom pre náš svet.

Za celý tím Inardex
Fero Lehocký

 


a ako architekti máme 77 rokov skúseností 🙂

Nie, nie sme starí, práve naopak, sme mladý tím. Hoci veľa ľudí vníma Inardex ako môj vlastný ateliér kvôli blogu, na ktorý píšem články, v skutočnosti sme tím. Architekti, dizajnéri a projektanti. Každý z nás má za sebou roky praxe. Viac hláv, viac rozumu a dokopy toho vieme veľa. Architekti sa špecializujú na štúdie,  projektanti následne spracovávajú projekty a naše interiérové architektky sa venujú návrhom interiérov domov a bytov. Aktuálne je naša celá zostava na fotkách vyššie.

Kolegovia architekti a projektanti v našom tíme sa špecializujú na projekty rodinných domov s čo najnižšou spotrebou energie. Ale hlavne príjemnými na užívanie. S dôrazom na kvalitné a zdraviu neškodné riešenia.

Stavebná biológia a ekologické princípy


Pri tvorbe všetkých rodinných domov využívame princípy stavebnej biológie a ekologických prístupov. Ja ako držiteľ certifikátu Passivhaus Institut Dr. Wolfgang Feist – Darmstadt, Nemecko vediem náš tím vždy k využívaniu týchto princípov pri návrhu nízkoenergetických a pasívnych domov. Všetci architekti v tíme tieto princípy využívajú. Ale neobmedzujeme sa iba na tvrdo “nemecký racionálny prístup”. Sme na Slovensku a pestrosť názorov nám je blízka.
Všetky dôležité informácie o našich službách nájdete v sekcii INFO A CENY. Ak tam nenájdete odpovede na otázky, ktoré vás zaujímajú, neváhajte a napíšte alebo zavolajte. Nebojte, nehryzieme a zaplatíte len svojmu telefónnemu operátorovi 🙂