Seriál článkov

Chcete získať kvalitné nápady pre Váš dom?

Aké sú vhodné stavebné materiály?

Murovaný alebo drevodomom?

Ako vybrať ideálne kúrenie?

… rolujte ďalej 🙂

architekti - fero lehockýTento seriál vznikol ako moje “hľadanie” ideálnych rodinných domov. Som architekt, stále nespokojný s bežným štandardom. Preto neustále študujem a vylepšujem, aby boli domy čo najlepšie. Spolu s kolegami sa špecializujeme na projekty rodinných domov s čo najnižšou spotrebou energie. Ale hlavne príjemnými na užívanie. Čiže domy s dôrazom na kvalitné a zdraviu neškodné riešenia.
Fero Lehocký, architekt


V Seriáli článkov Vám pomôžem získať odpovede na otázky vyššie. Prístup k seriálu získate ľahko zdarma nižšie:


Chcem prístup k seriálu článkov:Žiadne skryté poplatky. SPAM nerobím a sám ho neznášam. Pošlem vám mail, v ktorom popíšem podrobnosti ako získať Ebooky. Ale potrebujem od vás súhlas. Stlačením tlačidla vyššie súhlasíte so spracovaním osobných údajov.Rodinný dom môže mať veľa podôb. Zo všetkých strán sa na Vás valia rôzne reklamy stavebných firiem, výrobcov stavebných materiálov a technológií. Každý tvrdí, že jeho výrobok je najlepší… A ak začnete čítať trebárs diskusie na webe modrastrecha.sk, máte na najbližší rok o “príjemne” strávené večery postarané 🙂

Ak ste na tejto stránke, určite vám už došlo, že často je to iba marketing…pravdu sa ťažko dozviete.

Počas svojej praxe som naprojektoval domy z rôznych materiálov. Rovnako aj technológie boli rôzne. Niečo z toho po skúsenostiach a získaných vedomostiach už svojim zákazníkom neodporúčam. Naopak iné preferujem.

V internetových fórach sa stále točia rovnaké otázky a odpovede. Pravdu sa ale v diskusiách nedozviete. Za diskutujúcimi sa bežne schovávajú firmy, ktoré sa snažia pochybnou reklamou získať na svoju stranu zákazníkov. Sú zámerné šírené fámy, ktoré potom musím často zákazníkom podrobne vysvetľovať. Inak by pod vplyvom fám vylúčili ekonomickejšie a pritom kvalitné riešenia. Alebo naopak chcú do domu dať také veci, čo nepotrebujú ale výrobca ich potrebuje predať…

V seriáli o zdravých domoch sa zaoberám aj takýmito fámami.

O čom všetkom teda v seriáli píšem?

  • O kvalitných stavebných materiáloch pre zdravý dom
  • O materiáloch, ktoré Vám osobne neodporúčam využiť
  • O vhodných a nevhodných technológiách
  • Ako zmysluplne dosiahnuť nízkoenergetický alebo až pasívny dom
  • Posielam zaujímavé nápady z mojej praxe pre členenie domu
  • V seriáli sa zaoberám aj murovanými a aj montovanými domami

Jednotlivé tematiky v seriáli budem striedať, aby to bolo pestrejšie a pomohlo Vám zodpovedať rôzne otázky 🙂

Ozaj, aby som nezabudol. Ja som architekt a nie predajca a môže mi byť teoreticky úplne fuk, čo si do svojho domu dáte. Ja tie materiály a technológie nepredávam…. Ak je to fuk aj Vám, tak zbytočne strácate čas čítaním tento stránky 🙂


Výber z reakcií čitateľov

Chcem sa poďakovať za E-book a seriál článkov. Sú vynikajúcim zdrojom informácií pre potencionálnych staviteľov. Vaše objasnenia mi v pár mailoch dali 100x viac, ako samostatné hľadanie na internete.

Peter Totkovič


Vaše publikácie sú veľmi zaujímavá a poučné. K tomu, čo máte uvedené v publikáciách mi trvalo dopracovať sa 2 roky čítaním rôznych fór a ostatných info na nete.

Miloš Kamenický


Potrebovala som si len ujasniť a potvrdiť moje postrehy a úvahy o drevodome. Na základe Vášho dokumentu , som si to fakt ujasnila. Gratulujem, napísané je to skutočne takou formou, že to pochopí aj laik, nie len stavbár. Určite Váš dokument budem šíriť ďalej v mojom okolí ako veľmi užitočný dokument. V podstate toto je prvý krok, ktorý pomôže a ujasní výber drevodomu, typu konštrukcie. Naozaj mate môj obdiv.

Ing. Jana Špániková


Dobrá vec pre verejnosť. Veľmi to ľuďom pomôže. Je málo investorov, ktorí majú čas sa naháňať za takto spracovanými informáciami. Na internete síce sú, ale nie na jednej stránke a takto ľahko napísané.

Rastislav Pazúrik


Všetky info z e-booku, ako aj z Vašej stránky sú pre mňa veľmi cenné a užitočné. Keď som čítal Vašu "filozofiu" a celkový prístup k stavbe drevených domov, veľmi ma to oslovilo.

Jozef Kubányi… a to je iba krátky zoznam referencií. Túto bezplatnú knihu si priebehu pár rokov stiahlo viac ako 11.000 ľudí zo Slovenska a Čiech a z reakcií viem, že im skutočne pri realizácii a rozhodovaní sa pomáha.


Seriál píšem postupne, preto nové časti Vám budem posielať postupne.

Pre skrátenie tohoto čakania mám pre Vás 3 darčeky hotové E-booky:

Prvým je môj medzi čitateľmi nášho blogu najžiadanejší: “Z čoho stavať rodinný dom?” V ňom podrobne rozoberám rôzne stavebné materiály a ich výhody a nevýhody. Okrem iného sa na konci sa dozviete aj to, čo preferujem osobne a prečo.

A ak sa zaujímate o drevostavby a chcete sa vyhnúť častým chybám pri stavbe domu, tak tu sú ešte ďalšie 2 E-booky:
“Montované domy na kľúč – ako vybrať realizátora”

“6 najčastejších chýb pri stavbe rodinného domu”

Posledné roky prudko rastie dopyt po drevostavbách. Aj u nás v ateliéri. Tak isto rastú na našom trhu ako huby po daždi aj realizačné firmy. Pre svojich zákazníkov som preto pripravil špeciálny ebook, aby lepšie pochopili, čo im firmy vlastne ponúkajú. V ebooku o drevostavbách vysvetľujem základné rozdiely medzi systémami drevodomov ponúkaných na Slovensku. Tieto rozdiely majú vlyv na kvalitu bývania a spoľahlivosť stavby. Jednoducho nie je drevodom ako drevodom…

Ebook Vám pomôže rýchlo sa zorientovať v ponuke na našom trhu. Nemusíte tak oslovovať všetky firmy, ale v pár krokoch dokážete rovno vylúčiť nevhodné. Lepšie sa komunikuje pri “súkromnej výberovej sútaži” so zopár firmami, ako s 50-timi…

Ebook o chybách na stavbe je menší, ale dôležitý dokument, som zvedavý na Vaše reakcie 🙂

Čo na E-booky hovoria čitatelia?

“Čakala som, že Vaše e-booky budú napísané tak, že ich ja ženská s blond  vlasmi nepochopím. Preto som veľmi rada, že ste to napísal veľmi zrozumiteľne so správnym počtom “odborných výrazov”. Kebyže mi to vysvetľujete napríklad cez telefón, tak z toho nepochopím asi nič. Ale takto, keď si to môžem v kľude prečítať a pozrieť aj obrázky, je to úplne iné.”
Silvia Bernátová

Chcela by som sa vám úprimne poďakovať jednak za e-booky a jednak za blogy, ktoré pravidelne čítam a vždy sa dozviem niečo nové, resp. sa mi potvrdí to už viem. Veľmi oceňujem, že nie ste “slepý” zástanca jedného materiálu či typu vykurovania (v podstate čohokoľvek súvisiaceho so stavbou domu), ale snažíte sa podať vždy pre aj proti rôznych riešení. To čo som predtým veľmi prácne zháňala kade tade po nete a po fórach, kde som často nemala záruku pravdivých informácií, to mi vaše blogy plne kompenzujú, a uľahčujú život.
Radka Štaffová

“Ďakujem za E-book. Prečítal som ho a určite to ešte zopakujem, aby som si maximum zapamätal. Nestretol som sa s takto ucelenou a zrozumiteľnou voľne dostupnou publikáciou. Som presvedčený, že veľa ľuďom pomôže. Ja už mám postavený drevodom :-)”
Peter Konečný

Čo sa stane, ak sa hneď teraz neprihlásite do seriálu?

Nič. Seriál tu je a stále bude. Ale neručím za to, že e-booky budem ponúkať aj naďalej zdarma. Sú hlavne určené našim zákazníkom ako pomôcka pri vzájomných konzultáciách. A možno ich zase nechám len pre nich…

 


Ak ste sa dočítali až sem, máte moje uznanie :). Nepatríte tak medzi viac ako 98% návštevníkov nášho webu, ktorý odídu bez našich bezplatných informácií. A pritom im môžu zásadne pomôcť pri návrhu vlastného domu, hoci by ani nechceli aspoň nízkonergetický dom.

Neviem prečo je tomu tak. Možno sa boja, že ich budeme spamovať obchodnými ponukami… alebo možno veľkej väčšine ľudí na Slovensku stačí obyčajný dom…. A je pravda, že o bežných domoch tu toho veľa nepíšem. Toho sa dá nájsť inde na internete plno…

Možno to znie ako samochvála, keď tvrdím, že seriál Vám zásadne pomôže. Ale to by som si takto verejne nedovolil, ak by som to nemal podložené reakciami samotných čitateľov.

Seriál aktuálne zdarma odoberá cez 10.500 čitateľov.

Pozitívne reakcie od nich ma samotného prekvapili a sú mojím “motorom” pre písanie ďalších a verím, že ešte kvalitnejších článkov do seriálu. Zároveň čitateľom podľa našich kapacitných možností zodpovedáme cez email na ďalšie rôzne otázky, hoci je ich veľa, snažím sa reagovať na každú.. Zo zaujímavých emailov a otázok vytváram nové články do seriálu alebo na blog.

Zopár pre mňa potešujúcich reakcií ste si mohli prečítať vyššie.

Môžete sa k spokojným čitateľom jednoducho pridať – prihláste sa:Chcem knihy + prístup k seriálu článkov:Žiadne skryté poplatky. SPAM nerobím a sám ho neznášam. Pošlem vám mail, v ktorom popíšem podrobnosti ako získať Ebooky. Ale potrebujem od vás súhlas. Stlačením tlačidla vyššie súhlasíte so spracovaním osobných údajov.


 


 

Ešte ste sa furt neprihlásili?

Po tak dlhom čítaní? Ja nehryziem :)))


Chcem knihy + prístup k seriálu článkov:Žiadne skryté poplatky. SPAM nerobím a sám ho neznášam. Pošlem vám mail, v ktorom popíšem podrobnosti ako získať Ebooky. Ale potrebujem od vás súhlas. Stlačením tlačidla vyššie súhlasíte so spracovaním osobných údajov.


.