Rodinné domy » Individuálne projekty RD » 311 Rodinný dom, Kittsee (Rakúsko)

311 Rodinný dom, Kittsee (Rakúsko)

Pozemok tohoto domu je severným rohom v križovatke. Zároveň je kvôli tejto križovatke pozemok skosený. Snahou investora bolo vytvoriť si na malom pozemku súkromie, preto me spolu zvoli “L-kový” dom.

Regulatív obce definuje stavebnú čiaru na 3m od cesty, a kopíruje aj skosenie v križovatke. To mierne skomplikovalo tvar domu, ale nechceli posúvať dom a uberať zo záhrady. Preto som roh domu “odkrojil”.

štúdia: 2012


situácia:

Samotné riešenie dispozície domu vychádza z hlavnej požiadavky a fungovania rodiny. Rodina má časté návštevy. Preto je denná časť striktne oddelená od nočnej, aby deti neboli vo večerných hodinách rušené. Zároveň je celé prízemie riešené pre rodičov ako bezbariérové a deti majú svoju súkromnú časť na poschodí. Stavba je plánovaná na 2 etapy. V prvej etape sa postaví samotný dom a v druhej sklad s prístreškom pre dve autá.

prízemie:

poschodie:

Rodinný dom bude montovaný zo sendvičovej konštrukcie. Technológia je štandardná – plyn + podlahové vykurovanie. Zvažuje sa použitie riadeného vetrania s rekuperáciou, ktorú do domu odporúčam každému. Investor ale chce v dome mimimalizovať množstvo technológie, takže je možné, že rekuperáciu inštalovať nebude.


.