Referencie čitatelia komplet

Referencie čitatelia komplet

Všetky vaše články a knihy sú zaujímavé. Najviac ma zaujali a pomohli mi príspevky o hrubej stavbe. Určite odporúčam ďalej, lebo sú zaujímavé.

profile-pic
Peter Lavko

Keďže som roky prerábal dom, informácie som čerpal hlavne z kníh a časopisov, internet neskôr. Nemecké knihy typu Nový domáci remeselník, ale mali nepresné preklady, na čo som prišiel až časom. U vás ma zaujala snaha vysvetliť to "lopate", otvoriť obzor v problematike, ktorá sa tvári ťažko profesionálne. Ebooky a články sa mi páčia a rád ich posúvam ďalej. Živím sa ako stavbár, väčšinu problémov som už zažil a riešil, ale určite nemôžem poznať všetko a Vaše rady mi uľahčujú posunúť pomoc zákazníkom na menších stavbách alebo rekonštrukciách, kde riešime aj architektonické problémy. Napríklad článok o schodiskách je perfektný svojou logikou vysvetľovania. Preto doporučujem články a Ebooky aj ďalším ľuďom. Dokonca zisťujem, že aj niektorí architekti Vás čítajú.

profile-pic
Ladislav Pejko www.lapejko.estranky.sk

Informácie o pre mňa "životnej investícii" - stavbe domu sa snažím získavať z kníh, od známych a samozrejme net (modrastrecha...). U vás je to výborne zhrnuté spolu s reálnymi skúsenosťami. Ebooky a články sú výborný zdroj info. Rýchly, prehľadný a hlavne nezávislý zdroj. Mne najviac pomohlo porovnanie stavebných materiálov aj z pohľadu práce s vlhkosťou. Každý, čo chce stavať dom, tu nájde stručné, úprimné, jasné a zrozumiteľné informácie na jednom mieste.

profile-pic
Stanislav Kiseľa

Informácie väčšinou hľadám na nete alebo od známych, ktorí už majú skúsenosti so stavbou vlastného domu. Taktiež od známych. Buď sú to developeri alebo sú kvalifikovaní stavbári alebo pracujú v stavebnej firme. No a samozrejme známi architekti, projektanti... Ale mnoho krát má každý iný názor... Takže napokon z množstva informácií si vytvorím puzzle a tak dostanem konečný výsledok, snáď vhodný pre mňa. Nenašiel som podobné stránky ako vaše na slovenských weboch. Zaujali má niektoré vaše blogy, ktoré boli napríklad o materiáloch. Hlavne sa mi zdá, že sa snažíte písať objektívne. Mne sa asi najviac páčia články, kde porovnávate alternatívy rôznych riešení. Určite odporúčam prečítať kvôli horeuvedeným veciam. A to, že ste objektívny. A myslím si že, obsah i forma sú podané vhodne. A taktiež preto, lebo vidno na vás, že sa snažíte zdokonaľovať sa už v danej profesii. Pretože svet okolo nás sa mení rýchlo a takisto aj technológie. A my sa musíme učiť. Učíme sa celý život.

profile-pic
Bc. Tomáš Lehotai

Čítam zahraničnú literatúru, internet, časopisy. Informácie mám aj od firiem a projektantov. Vaše Ebooky som si stiahol kvôli rozširovaniu vedomostí. Pomáhajú mi v rozvíjaní vedomostí a nových trendov v stavebníctve. Určite odporúčam prečítať, čím viac človek preštuduje, tým viac sa vyzná v problematike.

profile-pic
Peter Kováč www.drevodomylevice.sk

Využil som služby Vašej projekčnej firmy už pred tým. Vaše články sú zrozumiteľné aj laikovi. Páčili sa mi. Zatiaľ som nezačal stavať. Naposledy som sa presvedčil o výhodách vybudovania svetlovodov. Skvelé rady pri stavbe rodinného domu.

profile-pic
Juraj Liška

Informácie získavam z internetu, časopisov a kníh, od firiem. Ale hlavne sú pre mňa dôležité referencie po realizácii, prípadne vlastné skúsenosti. Preto ma na prečítanie si Ebookov presvedčilo to, že obsahujú odporúčania na základe vlastných skúseností alebo skúseností od iných a hlavne ich zosumarizovanie. Budúci rok plánujem začať s návrhom a stavbou domu a články a Ebooky mi veľmi pomáhajú. Neviem povedať, čo najviac. Úplne všetky mi pomáhajú, naozaj. Odporúčam ďalším ľuďom a už som aj tak urobila. Skúsenosti iných im pomôžu vyhnúť sa chybám. Teória a prax sú dve rozličné veci.

profile-pic
PhDr. Silvia Hajdučeková

Zaujali ma praktické články a Ebooky, ktoré ste zverejnili a pomohli nám pri stavbe nášho nízkoenergetického domu. Máte dobrú prácu a výsledky. Až bude niekto stavať dom, nech si všetko od vás prečíta, určite spraví dom lepšie.

profile-pic
Silvia Juhásová

Zaujímavé rady. Priateľský prístup. Páčia sa mi vaše články a knihy, veľmi mi pomohli pri stavbe nášho domu. Veľmi sa mi páčil výpočet zisku, alebo straty tepla cez okna podľa program PHPP , ale aj mnohé ďalšie. Ďalej ma hlavne zaujali články o pasívnych domoch. Jednoduché, múdre články, veľmi zaujímavé a praktické. Doporučil by som ďalej.

profile-pic
Štefan Frankovský

Hľadám informácie na internete. Je ich veľa, ale nie som aj tak zorientovaná. Mám skôr pocit, že každý predáva svoj produkt. Ale to je zrejmé. Informácie vo vašich článkoch a Ebookoch mi prídu v súlade s tým, aké info hľadám. Aj keď som doteraz neriešila otázku stavby. Ale prišiel čas a som pred otázkou, stavať či nestavať, takže si všetky blogy začínam čítať. Budúci rok by som chvela pristaviť, takže informácie od vás mi budú užitočné v nasledujúcom období. Zopár článkov z vášho blogu som už prečítala, boli zaujímavé. Určite odporúčam prečítať, aby si ľudia pozreli iný pohľad na stavbu.

profile-pic
Mgr. Martina Pastuchová

Čím viac informácií na internete som sa dozvedel, tým som bol viac zmätený. Pomohlo zisťovanie viac informácií do hĺbky, no ťazšie sa hľadajú. Už len to, že Ebook je zadarmo ma presvedčilo si ho stiahnuť. Bol ľahko čitateľný, pochopiteľný a dostatočne odborný. To ma presvedčilo sledovať a tešiť sa na ďalšie články. Zatiaľ som v štádiu zisťovania informácií o stavaní domu, aby som mal ako taký prehľad. Určite mi Vaše články pomohli pochopiť prečo a ako veci fungujú. Ja sa hlavne teším, ako budete postupne zverejňovať, čo ste pri svojom dome mohli urobiť inak/lepšie. Človek by mal vedieť ako veci fungujú, keď rieši strechu nad hlavou. Preto určite odporúčam vaše články a Ebooky ďalej.

profile-pic
Marek Barták

Pred tým som hľadal na modrej streche a porade. U vás ma zaujali rozumné argumenty v článkoch na blogu, tak som si stiahol aj Ebooky. A veľmi mi pomohli. Postavil som si svojpomocne nízkoenergetický dom. Najviac mi pomohli články o rekuperácii. Ale vlastne z každého trošku. Veľmi pomáhajú pri stavbe domu, ako sa povie, ľudia sa tak môžu vyvarovať chybám.

profile-pic
Ján Jacina

Zhruba 10 rokov kupujem a odoberám časopisy Urob si sám, Môj dom, Pekné bývanie, Lepšie bývanie, Záhrada, Záhradkár a iné. Okrem toho samozrejme internet. Sledovala som aj váš web. Články ma zaujali svojou odbornosťou a tým, že konkrétne odporúčania vychádzajú z reálnej praxe. Bohužiaľ, niektoré vaše E-booky som čítala neskoro a aj keď máme hotovú hrubú stavbu, až teraz vidím chyby, no neviem, či sa ešte nejako dajú napraviť. Čítala som najmä články, veľmi sa mi páčili. Sú veľmi inšpiratívne. Najmä dom architekta. Čakám na ďalšie 🙂 Nám najviac pomohol článok "Z čoho stavať nízkoenergetický alebo pasívny dom". Na základe toho sme sa rozhodli, z čoho dom staviame. Odporúčam preto hlavne laikom, aby neboli vydaní na milosť stavbárom a stavebným firmám a aby aspoň čiastočne rozumeli problematike výstavby.

profile-pic
JUDr. Oľga Jesenská

Nakoľko realizujem v stavbách rozvody kúrenia, vody, kanalizácie a v podstate celé TZB, tak mám veľa informácii o domoch priamo zo stavieb. Info som tam získal, ale nič nedodržal:) Realita bola inde. S určitými vecami v článkoch a Ebookoch nesúhlasím, ale mnohé sú v pohode. U teba ma zaujali niektoré zaujímavé postrehy a hlavne oceňujem, že si šiel ,,s kožou na trh". Vieš o čom píšeš.

profile-pic
Miroslav Poliak www.mipol.sk

Pred stavbou drevodomu sme hľadali informácie hlavne na internete. Ale radili sme sa aj so známymi, ktorí mali skúsenosti so stavbou domov. Informácií bolo až príliš veľa. 🙂 Stiahli sme si Ebooky, lebo už vaše články na blogu sú konkrétne, zrozumiteľné a z praxe. S Vašimi článkami sme sa, žiaľ, stretli až po podpísaní zmluvy s firmou. Keby sme Vás objavili skôr, určite by sme stavali s Vami. Nám najviac pomohol článok o vykurovaní infrafóliami. Na základe neho sme Vás oslovili a Vy ste nám ochotne odpovedali na otázky. Vaše odpovede rozhodli o tom, že sme infrafólie umiestnili do stropu, čo sa ukázalo ako skvelé rozhodnutie. Určite vaše Ebooky odporúčam ďalej, lebo ste ochotní, pôsobíte na mňa ako odborník, ktorý "žije" svojou profesiou, neustále hľadá, báda, študuje.

profile-pic
Mgr. Miroslava Krajčíková

Zisťujem informácie o rodinných domoch od známych, ich vlastné skúsenosti a postrehy. A na internete. V týchto Ebookoch a článkoch som našiel zaujímavé postrehy a informácie o nových technológiách stavby. Ešte som dom nestaval. Zatiaľ si iba zháňam informácie a robím prieskum do budúcnosti. A tu sú podľa mňa zaujímavé informácie, čo a ako použiť.

profile-pic
Oto Beňa

Zaujalo ma, že architekt píše svoje názory a skúsenosti z praxe. A pomáha mi to napríklad pri výbere muriva, dať si veci do súvislostí a očistiť od marketingového balastu. Najviac mi pomohli rady o tom, z čoho stavať, triezve pohľady na plusy a mínusy jednotlivých riešení a zaujímavo vysvetlené hľadiská, podľa ktorých postupovať pri optimalizácii. Odporúčam kvôli kvôli rovnováhe logickosti, podrobnosti, jednoduchosti a inšpiratívnosti.

profile-pic
Martin Kapko

Veľké množstvo rozdielnych informácií o stavbe rodinného domu z internetu, výstav a katalógov ma skôr zmiatlo. Prvý e-book, ktorý som si od vás stiahla bol "Z čoho stavať rodinný dom…" Info mi prišlo veľmi vhod. A presvedčila ma aj Vaša fotka, že si ho stiahnem. Pôsobíte úprimne, so snahou pomôcť investorom zorientovať sa. Články a Ebooky sa mi veľmi páčia. Nedočkavo čakám, o čom ďalej budete písať. Mne najviac pomohli články o druhu podlahy pri podlahovom vykurovaní, primeranej veľkosti domu a séria "čo by som robil inak.." Preposielam vaše články a knihy svojim známym, ktorí sa chystajú stavať, prípadne o tom uvažujú.

profile-pic
Eleonóra Tomašovská

Zaujalo ma, že popisujete rôzne riešenia a píšte aj z vlastnej skúsenosti a i o vlastnom dome. Nemám tomu čo vytknúť. Sú presvedčivé, popisujúce rôzne riešenia. Zatiaľ ma najviac zaujal článok, kde ste písali o omietkach a ich vplyve na zdravé bývanie. Knihy a články odporúčam, lebo sú písané laickou rečou a poučne.

profile-pic
Andrej Hlava

Vaše Ebooky a články sa mi páčia, vždy sa teším na nové a pomohli, aj pomáhajú, keď som sa nevedela rozhodnúť v riešení nevyjasnených úvah. Veľmi zrozumiteľné príspevky aj pre laikov.

profile-pic
Ing. Drahomíra Kučerová

Knihy som si stiahol, lebo ma zaujali informácie od skúseného odborníka, podložené reálnymi skúsenosťami. A pomohli mi. Hlavne príspevky o tepelných mostoch, kúrení a vetraní. Všetko reálne skúsenosti, takže určite odporúčam.

profile-pic
Peter Keselák

Informácie hľadám prevažne na internete a fórach. Väčšina fór je ale spleť osobných názorov od ľudí, čo stavali a málokedy je tam niečo prínosné. V Ebookoch a článkoch p. Lehockého ma zaujala otvorenosť. Nebojí sa poukázať na chyby, ktorých sa dopustil a to aj na vlastnom dome. Stavať vlastný dom sa ešte len chystám, je to ďaleká budúcnosť, ale páčia sa mi hlavne články o stavbe domu p. Lehockého, pretože je to náhľad na stavbu počas celého procesu. Najviac ma zaujal a trochu prekvapil článok "Koľko stojí rodinný dom". Aspoň uvádza reálnejšiu predstavu, ako názory ľudí, čo sa hádajú, že to dokázali postaviť "za polovicu". Je lepšie na začiatku prestreliť ako potom nemať na dokončenie. Určite by som články doporučil všetkým, ktorí plánujú alebo už aj realizujú stavbu. Dôvod je hlavne ten, že čím viac informácií človek pozbiera zo všetkých strán, tým sa lepšie rozhodne.

profile-pic
Ing. Roman Káčer

Pred stavbou domu som sa pýtal hlavne kolegov v práci, ktorý reálne postavili dom svojpomocne. A tiež blízkych známych. Moji rodičia dom zdedili a pomaly si ho prerábajú, takže čerpám nejaké skúsenosti aj od nich. Vaše články a knihy sa veľmi dobre čítajú hlavne, keď tam pridáte vlastnú skúsenosť zo stavby vášho domu. Taktiež fotky. To mi pomohlo. Začali sme stavať dom, zatiaľ máme plaťnu. Na budúci rok pokračujeme. Mne najviac asi pomohol ten článok, kde ste písali o podlahách. Na základe toho som sa rozhodol, že v obytných miestnostiach budem mať buď vinil alebo koberec. Či by som doporučil Ebooky a vaše články ďalším ľuďom? Určite áno. Už som aj odporučil, ale ústnou formou. Sú napísané jednoducho, prehľadne a zrozumiteľne. Mne to vyhovuje. 🙂

profile-pic
Ing. Viktor Lukáč

Informácie o stavbe domov som hľadal od starých zaprášených kníh v knižnici, po internet, debaty s rôznymi stavbyvedúcimi, majstrami, svokrom a pod. Veľmi často som klikal práve na inardex a užitočné boli informácie práve z tvojich e-bookov. Vlastne skúsenosti a ľudovo povedané "popáleniny", ktoré mi pomáhajú pri stavbe nášho domu ale aj ostatných stavieb, ktoré navrhujeme. Sú to cenné skúsenosti a pohľady na vec. Našiel som často to, čo som potreboval počuť/vidieť.

Priznám sa, zo začiatku som bol skeptický. Ako architektovi sa mi niektoré informácie zdali veľmi špecifické, trochu nekompletné, niekedy veľa vlastného názoru a omáčok, ALE! také to vlastne má byť. Otvoriť sa a deliť sa so skúsenosťami, riskovať kritiku, a pritom čím ďalej tým viac ponúkať odborné rady a skúsenosti bolo to, čo ma zaujalo čítať a sledovať. Ebooky sú veľmi dobrá, rýchla forma príjímania informácií. Je super, že niekto niečo také robí, takže s vďakou čítam všetky informácie. Ak niekto čaká, že to má byť encyklopédia, tak nech je sklamaný ďalej. Ja to beriem ako ďalší veľmi užitočný prínos do témy "rodinné domy spol." A to som architekt, ktorý by si mohol ísť po svojom. Kalap dolu, že máš na to čas!
Určite mi to pomohlo, v niektorých veciach priamo, pri iných aj nepriamo, no stále pomohli alebo keď nastal nejaký problém, dokonca mi napadlo, "počkaj, pozriem na inardex, či náhodou niečo také neriešili".

Určite odporúčam, aby ľudia mali prehľad a pravdivé informácie, neprimastené o nič navyše. Aby rozumeli a vedeli čo je logické a správne navrhnúť + zrealizovať a vedeli ako zlepšiť kvalitu prostredia či už svojho domu, alebo aj iných.

profile-pic
Mgr. art. Michal Seman www.mseman.sk

Zaujali ma články o výstavbe vášho domu. Je to ľahko napísané a s humorom. Ja ešte dom nestaviam, ale zaujíma ma to aj kvôli mojej profesii. Mne poradili príspevky o tom, ako ste vyberali okná na váš dom. Ebooky a články sú písané pútavo a zaujímavo. Sú v nich informácie, ktoré sa inde nepíšu.

profile-pic
Ing. Alexandra Pelikán

Informácie o stavbe rodinných domov som väčšinou hľadal na internete, v odbornej literatúre (časopisy, knihy, …) alebo priamo z praxe (stavby, realizačné firmy, …). Vždy sa mi podarilo nájsť to, čo som hľadal, lebo vždy hľadám dovtedy, kým nenájdem odpovede na moje otázky :). Vy ste jednak ste trafili zaujímavé témy a píšete k veci bez zbytočných omáčok a jednak publikácie majú svoju výpovednú hodnotu z hľadiska odbornosti a skúsenosti. Preto som si stiahol aj Ebooky. Väčšinou sa v nich utvrdím v tom, čo už viem a inokedy sa zase naučím niečo nove :). Mne najviac pomohli články zo seriálu "Dom architekta" a Ebook "Montované domy na kľúč". Určite odporúčam ďalej a keď je to aktuálne, tak to aj robím. Články sú písané objektívne (píšete nielen o pozitívach ale aj o negatívach). Pridanou hodnotou sú vlastné skúsenosti.

profile-pic
Ing. Marek Babušík


Ebooky som si stiahol viac menej zo zvedavosti a ako hľadanie inšpirácie na vylepšenie vlastných myšlienok. Napísané sú zaujímavo a prakticky, ale keďže dom už sme mali, keď som objavil Váš blog, tak sa skôr inšpirujem, či by sa dalo niečo ešte dodatočne vylepšiť. Uvažujem o realizácii riadeného vetrania s rekuperáciou, takže mi pomohli články na túto tému. Odporúčam minimálne kvôli rozšíreniu obzoru.

profile-pic
doc. Ing. Michal Kopček, PhD.

Dostal som sa k tomu akosi náhodou. Nadchlo ma to, lebo konečne som mal šancu získať odborné články a Ebooky z oblasti stavebníctva. V tom období syn začal stavať dom, takže každý Váš príspevok bol pre nás poučný a utužovalo nás to pri stavebných postupoch na našej stavbe. Články sú z môjho pohľadu na vysokej odbornej úrovni. Sú spracované a podané čitateľom tak, že aj menej skúsený stavebník dokáže vycítiť a pretaviť autorovu myšlienku na vlastnej stavbe. Ako menej skúsenému stavebníkovi mi Vaše články a rôzne technické návrhy pomáhali aspoň na porovnanie technického riešenia stavby našim projektantom. Vaše články a Ebooky sú spracované a podávané tak, aby si čitateľ mohol posúdiť a vybrať to najvýhodnejšie riešenie vo svoj prospech podľa možnosti a podmienok daných na stavbe. Určite by som doporučil aj iným ľuďom.

profile-pic
Dušan Dzurko

Informácie o stavbe domu som hľadal na weboch, eshopoch, v knihách, či u obchodných zástupcov jednotlivých produkov. Informácií som síce takto získal veľa, avšak často aj protichodných. Ebooky od vás obsahujú informácie podložené faktami. Sú napísané ľudskou rečou a často overené v praxi. Často ma usmernili, prípadne utvrdili v mojom výbere a rozhodovaní. Najviac ma zaujali články o základoch na penovom skle. Nakoniec som tieto základy dal aj pod svoj dom 🙂 Určite články a Ebooky odporúčam prečítať. Väčšina architektov má len teoretické vedomosti a naopak stavebníci iba obmedzené praktické skúsenosti. V týchto článkoch a knihách autor píše o stavebných a architektonických princípoch podložených praktickými skúsenosťami.

profile-pic
Ing. Martin Štellmach www.psreality.sk


Hľadal som informácie v časopisoch, na internete a na pár stavbách som sa bol pozrieť osobne. Tu ma zaujala ma časť, kde sa preberalo, z akého materiálu je najlepšie stavať. Pomohla mi časť, kde sa preberala cena domu za m2. Na jednom mieste som sa dozvedel dosť zaujímavých informácií.

profile-pic
Milan Maro

Chcel by som si postaviť dom a Ebooky ma zaujali. Dosť ma to inšpirovalo. Zatiaľ ešte nestaviame, ale články mi veľmi pomohli, lebo som sa rozhodoval medzi murovaným domom alebo drevodomom. Nakoniec vyhral drevodom. Vaše články a Ebooky by som odporučil hlavne tím, ktorí chcú stavať alebo firmám.

profile-pic
Slavomír Artim