Info + Ceny » FAQ – časté otázky » Chcem vyriešiť interiér – ako začať?

Chcem vyriešiť interiér – ako začať?


 

Najjednoduchšie je sa ozvať 🙂

 

Kontaktuje nás >>

 


Alebo si prečítajte bežný postup:

Aby sme vám mohli navrhnúť interiér podľa vašich predstáv, je dôležité aby sme sa porozprávali o Vašich predstavách. Každý človek je iný a každá rodina má iné špecifické požiadavky. Vlastné nároky a rôzny režim fungovania. Preto je dôležitý vstupný rozhovor – či už osobný alebo online (Zoom, Skype a pod). Správna a citlivá komunikácia zohráva dôležitú úlohu.

Nemá zmysel navrhovať niečo, čo sa páči iba nám. Dôležité je, aby ste sa vy vo svojom dome alebo byte cítili príjemne. Aby vám jednoducho sadol.

Nezastávame názor, že pekné a moderné je len rovné, krivé, červené, či zelené, taký štýl, či onaký… Farby a línie vám musia byť blízke a príjemné. No zároveň musia spĺňať estetické, ergonomické a praktické parametre.

Na to, aby sme efektívne využili čas pri stretnutí, je dobré si pripraviť čo najviac podkladov.
Ak máte výkresy priestoru s rozmermi, doneste ich alebo nám pošlite mailom. Najdôležitejší je pôdorys. No pomôžu aj pohľady – hlavne, ak je priestor členitejší (napríklad šikminy v strope a podobne).
Ak máte náčrt pôdorysu bez rozmerov (to býva často pri nových bytovkách, kde sa udávajú iba plochy miestností), je dobré ak zmeriate aspoň základné rozmery – šírku a dĺžku každej miestnosti.

V prípade, že sa odhodláte namerať presne celý priestor (za čo si ale zodpovedáte), nezabudnite na výšku parapetu a výšku okna, vzdialenosti dverí, okien, prípadne zaznačte rozvody, radiátory a elektrické skrine… Keď to je potrebné a budete si to želať, prídeme si zamerať priestor. Čo zväčša aj robíme.

Ak prvé stretnutie prebieha u nás v ateliéri, pomôžu aj fotografie priestoru. Ľahšie tak si urobíme prehľad. Keď sa budete rozprávať o jednotlivých častiach interiéru a budeme fotky mať pred sebou, bude komunikácia jednoduchšia. Zároveň môžeme vidieť aj už použité materiály ( v prípade, že nejde o holo priestor ) a ku ním doladiť zvyšok zariadenia. Podklady je možné zaslať aj vopred e-mailom a v prípade osobnej konzultácie ich budeme môcť použiť a pozrieť priamo z počítača.

Náš spôsob práce pozostáva z toho, že po ujasnení si vašich požiadaviek a spracovaní podkladov, robíme prvotný 3D návrh. Priebežne vám zasielame obrázky e-mailom, aby ste sa mohli ku ním vyjadriť a pripomienkovať ich. Ideálne sú osobné konzultácie, kde si dohodneme ďalšie smerovanie návrhu a štúdie. Ale samozrejme robíme veľa konzultácií aj online. Po konzultáciách sa postupne pridávajú riešenia jednotlivých prvkov a detailov.

Návrhy uvidíte v 3D farebných verziách. Pričom výslednú verziu v prípade balíkov Premium a Extra spracovávame ako fotorealistickú vizualizáciu. Čo znamená, že sa dopracujú odrazivosti materiálov, lesky, osvetlenie a podobne.

V interiéri riešime komplet všetky prvky. Čiže farbu a materiál podláh, stien /tapety, stierky, obklady/, osvetlenie, samotné svietidlá, prípadné sadrokartónové podhľady a steny, tienenia okien, nábytok na mieru, solitéry aj dekorácie.

Ak budete mať následne záujem aj o realizovanie navrhnutého interiéru, je možnosť dohodnúť sa na „realizácií na kľúč“, na výpomoci pri určitých realizačných prácach, dozore pri realizácií, alebo na dodávke určitých prvkov do interiéru. Prípadne je možné dohodnúť osobnú konzultáciu s dodávateľmi a výrobcami.

Taktiež sa môžeme spolu dohodnúť na rôznych spôsoboch spolupráce.

Tešíme sa na spoluprácu. 🙂

Kontaktuje nás

.