Info + Ceny » Čo nerobíme?

Čo nerobíme?

Hoci sme sa snažili donedávna poskytovať aj služby nižšie, museli sme to zrušiť. Je mi to síce ľúto, ale kvôli našej stálej časovej vyťaženosti a snahe pomáhať každému, kto o pomoc pri riešení domu požiadal, začali časove “trpieť” naše vlastné projekty.  A to si voči našim klientom jednoducho nemôžeme dovoliť. Zároveň nikdy nemáme toľko potrebných informácií, ako keď celý projekt riešime u nás a poznáme ho do podrobností. Preto už neposkytujeme nasledovné služby:

Spracovanie stavebného projektu z architektonickej štúdie rodinného domu iného ateliéru

(Toto neplatí pre návrhy interiérov. Návrhy interiérov robíme aj do iných projektov ako našich.)
Ak máte spracovanú architektonickú štúdiu rodinného domu u iného architekta, tak v prvom rade oslovte na pokračovanie v projekte domu priamo jeho alebo jeho partnerov. Majú o štúdii najviac informácií. Naše skúsenosti dlhodobo ukazujú, že prevzatie štúdie od iného architekta a následné projektovanie u nás nemá vo výsledku kvalitu, ktorú chceme našim klientom poskytovať. Preto sme ponúkanie tejto služby ukončili. A venujeme sa prioritne našim komplexnejším službám pre našich klientov.

Referencie a tipy na nami overené firmy a dodávateľov?
Museli sme prestať poskytovať referencie na overených dodávateľov pre realizáciu stavieb. Dôvod je úplne jednoduchý. Dlhodobo overených dodávateľov získavame a preverujeme, aby sme našim klientom mohli poskytnúť kvalitné odporučenie pre ich realizáciu domu. Čitateľov na našom webe je už dosť veľa. To nás teší, že článkami na blogu pomáhame, ale veľa z vás pravidelne mailami a telefonicky žiada referencie.  V dobre myslenej snahe pomôcť, sme tieto kontakty poskytovali. Tým sme ale našich klientov následne dostali do situácie, že sme našich overených dodávateľov neúmerne vyťažili a neostával im čas potom už pre na našich klientov.

Žiadosti o zhodnocovanie realizačných firiem
Často dostávame od čitateľov seriálu otázky, či máme nejaké referencie na nejakú konkrétnu firmu, alebo či sa môžeme na ňu “pozrieť” našim odborným pohľadom. Toto nerobíme. Ak s firmou nemáme priame osobné skúsenosti, nerobíme žiadne hodnotenie a teda nevieme poskytnúť relevantné zhodnotenie. Takéto prehodnocovanie robíme výlučne pre našich klientov.

Stavebný dozor
Stavebný dozor je určený na kontrolu priebehu stavby domu. Musí dôkladne preštudovať projektovú dokumentáciu. Kontroluje zmluvy, cenové ponuky, faktúry a okrem iného aj stavebné povolenie. Niektoré realizačné firmy ponúkajú na stavebný dozor priamo svojho zamestnanca. Ja ale odporúčam nezávislý stavebný dozor, ktorý bude “kopať” za Vás, nie za realizačnú firmu.
My ako architekti a projektanti stavebný dozor nerobíme. Robíme autorský dozor, ktorý je popísaný v balíkoch služieb.

 

Ďalšie zrušené služby:

  • Prepočet a optimalizácia cudzieho projektu v PHPP
  • Prepočty tepelných strát
  • Odporúčania na systémy vykurovania a vetrania na projektoch, ktoré neriešime my.
  • Návrhy atypických riešení a prepočty tepelných mostov na projektoch, ktoré nie sú naše.
  • Odporúčanie a riešenie konštrukcií pri domoch a prebiehajúcich realizáciách, ktoré sme my nenavrhovali.
  • Nevstupujeme našimi návrhmi do rozostavaných stavieb, ktoré vám váš projektant navrhol inak ako ste chceli alebo nesprávne. Ak ich chcete preprojektovať alebo detailne dotiahnuť oslovte svojho projektanta, alebo pohľadajte iného.
  • Nenavrhujeme doplnkové objekty k domom, ktoré sme nenavrhli. Napríklad prístrešky pre autá, garáže, altánky, terénne úpravy, chodníky a pod..
  • Obhliadky a konzultácie starších objektov, ktoré vyžadujú rekonštrukciu a sú mimo blízkeho okolia našich kancelárií.

Ďakujeme za pochopenie 🙂
Fero Lehocký

.