Čisté stránky bez menu » Ebook zcsrd fb01z

Ebook zcsrd fb01z

🏠 Chcete stavať dom?🏠
Trčíte pri počítači každý večer do noci a nemáte čas na seba, rodinu či priateľov? 😒
Stále dookola špekulujete, či murovaný alebo drevostavbu?
Tehla, ytong, betón, alebo fakt to drevo?
... už Vám to začína pekne liezť na nervy...
👉Stiahnite si zdarma Ebook a prečítajte si ho.
Ušetríte veľa času pri rozhodovaní. A zostane vám ho zase dosť na seba a svojich blízkych.
Sťahujte nižšie   ⤵️⤵️⤵️
Ebook_z_coho_stavat_dom-3D

Získate Ebook zdarma + doživotné aktualizácie. Žiadne skryté poplatky. SPAM nerobím lebo ho sám neznášam. Pošlem vám mail, v ktorom popíšem, ako si stiahnete Ebook. Ale potrebujem od vás súhlas. Stlačením tlačidla vyššie súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

SONY DSC

O autorovi

Som architekt a rodinným domom sa venujem skoro 20 rokov. V knihe vám pomôžem si vybrať z materiálov dostupných na našom trhu. A čo je dôležité, moje odporúčania nie sú žiadnou skrytou platenou reklamou od výrobcov. Ide o skúsenosti z praxe mňa a mojich kolegov z ateliéru INARDEX. Veď pozrite nižšie, čo mi o knihe napísali čitatelia..

Fero Lehocký, architekt

Povedali o knihe:

Silvia Juhásová

Zaujali ma praktické články a Ebooky, ktoré ste zverejnili a pomohli nám pri stavbe nášho nízkoenergetického domu. Máte dobrú prácu a výsledky. Až bude niekto stavať dom, nech si všetko od vás prečíta, určite spraví dom lepšie.

profile-pic
Silvia Juhásová

JUDr. Oľga Jesenská

Zhruba 10 rokov kupujem a odoberám časopisy Urob si sám, Môj dom, Pekné bývanie, Lepšie bývanie, Záhrada, Záhradkár a iné. Okrem toho samozrejme internet. Sledovala som aj váš web. Články ma zaujali svojou odbornosťou a tým, že konkrétne odporúčania vychádzajú z reálnej praxe. Bohužiaľ, niektoré vaše E-booky som čítala neskoro a aj keď máme hotovú hrubú stavbu, až teraz vidím chyby, no neviem, či sa ešte nejako dajú napraviť. Čítala som najmä články, veľmi sa mi páčili. Sú veľmi inšpiratívne. Najmä dom architekta. Čakám na ďalšie 🙂 Nám najviac pomohol článok "Z čoho stavať nízkoenergetický alebo pasívny dom". Na základe toho sme sa rozhodli, z čoho dom staviame. Odporúčam preto hlavne laikom, aby neboli vydaní na milosť stavbárom a stavebným firmám a aby aspoň čiastočne rozumeli problematike výstavby.

profile-pic
JUDr. Oľga Jesenská

Eleonóra Tomašovská

Veľké množstvo rozdielnych informácií o stavbe rodinného domu z internetu, výstav a katalógov ma skôr zmiatlo. Prvý e-book, ktorý som si od vás stiahla bol "Z čoho stavať rodinný dom…" Info mi prišlo veľmi vhod. A presvedčila ma aj Vaša fotka, že si ho stiahnem. Pôsobíte úprimne, so snahou pomôcť investorom zorientovať sa. Články a Ebooky sa mi veľmi páčia. Nedočkavo čakám, o čom ďalej budete písať. Mne najviac pomohli články o druhu podlahy pri podlahovom vykurovaní, primeranej veľkosti domu a séria "čo by som robil inak.." Preposielam vaše články a knihy svojim známym, ktorí sa chystajú stavať, prípadne o tom uvažujú.

profile-pic
Eleonóra Tomašovská

PhDr. Silvia Hajdučeková

Informácie získavam z internetu, časopisov a kníh, od firiem. Ale hlavne sú pre mňa dôležité referencie po realizácii, prípadne vlastné skúsenosti. Preto ma na prečítanie si Ebookov presvedčilo to, že obsahujú odporúčania na základe vlastných skúseností alebo skúseností od iných a hlavne ich zosumarizovanie. Budúci rok plánujem začať s návrhom a stavbou domu a články a Ebooky mi veľmi pomáhajú. Neviem povedať, čo najviac. Úplne všetky mi pomáhajú, naozaj. Odporúčam ďalším ľuďom a už som aj tak urobila. Skúsenosti iných im pomôžu vyhnúť sa chybám. Teória a prax sú dve rozličné veci.

profile-pic
PhDr. Silvia Hajdučeková

Martin Kapko

Zaujalo ma, že architekt píše svoje názory a skúsenosti z praxe. A pomáha mi to napríklad pri výbere muriva, dať si veci do súvislostí a očistiť od marketingového balastu. Najviac mi pomohli rady o tom, z čoho stavať, triezve pohľady na plusy a mínusy jednotlivých riešení a zaujímavo vysvetlené hľadiská, podľa ktorých postupovať pri optimalizácii. Odporúčam kvôli kvôli rovnováhe logickosti, podrobnosti, jednoduchosti a inšpiratívnosti.

profile-pic
Martin Kapko

Viac názorov od čitateľov a s čím vám kniha poradí je nižšie.

Alebo ak vás to zaujíma, tak si rovno stiahnite Ebook:

Ebook_z_coho_stavat_dom-3D

Získate Ebook zdarma + doživotné aktualizácie. Žiadne skryté poplatky. SPAM nerobím lebo ho sám neznášam. Pošlem vám mail, v ktorom popíšem, ako si stiahnete Ebook. Ale potrebujem od vás súhlas. Stlačením tlačidla vyššie súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Ako vám Ebook pomôže?

Ušetríte kvantum času

Jasné, že informácie, ktoré som spísal do Ebooku dokážete zozbierať aj sami. Akurát či vám to stojí za to...

Pokojne sa môžete hrabať po stránkach výrobcov alebo na modrú strechu. Možno modrú strechu poznáte. To je taká známa diskusia. A možno sa tam už aj prehrabávate...

Tiež tam občas chodím pozrieť. Nevraví, že je to na nič.... Sú tam aj dobré diskusie. Ale zvyčajne si tam každý melie to svoje. A predajcovia si tam často ohrievajú polievočku. To vás to môže pekne domotať a stáť veľa času.

Tak som spísal tento Ebook.  Hlavne pre našich klientov.  Aby som dokolečka nemusel každému vysvetľovať výhody a nevýhody jednotlivých materiálov. Ušetril som tak čas sebe a rovnako klientom. A Ebook môže ušetriť veľa času teraz aj vám. Zostane vám ho viac pre seba, pre rodinu, blízkych, priateľov... 🙂

Zistíte, na čo majú materiály vplyv:

Zatepľovať alebo nezatepľovať?

Budem mat v dome suchý vzduch?

Musí stena domu dýchať?

Bude cez tie steny počuť?

Sú  rádioaktívne?

Aký majú vplyv materiály na spotrebu energií?

Postačí ich pevnosť pre môj dom?

Ako je to s požiarom?

Je dôležitá akumulácia?

Sú ekologické?

A čo cena za materiály?

Zhodnotím tieto materiály:

- Pálená tehla

- Pálená tehla s vloženou tepelnou izoláciou

- Pórobetónové tvárnice

- Vápennopieskové tehly

- Betónové tvárnice

- Durisol

- Polystyrénové

- Betónové monolitické steny

- systém Velox

- Liaporové tvárnice

- Nepálená hlin​a

+ ďalšie...

Možno ste si všimli, že som hore nespomenul drevo. To preto, lebo o drevostavbách som pripravil samostatný Ebook o drevodomoch, ktorý vám tiež pošlem. 

Mne to trvalo roky to všetko naštudovať a to som pritom priamo v projekcii rodinných domov. Preto som presvedčený, že naozaj ušetríte veľa času. Prečo?

Jednoducho si prečítajte nižšie niekoľko ďalších názorov, čo mi napísali ľudia po prečítaní kníh a článkov. Mňa fakt vždy potešia a mám chuť písať nové veci 🙂

Ďalšie názory čitateľov:


Ebooky som si stiahol viac menej zo zvedavosti a ako hľadanie inšpirácie na vylepšenie vlastných myšlienok. Napísané sú zaujímavo a prakticky, ale keďže dom už sme mali, keď som objavil Váš blog, tak sa skôr inšpirujem, či by sa dalo niečo ešte dodatočne vylepšiť. Uvažujem o realizácii riadeného vetrania s rekuperáciou, takže mi pomohli články na túto tému. Odporúčam minimálne kvôli rozšíreniu obzoru.

profile-pic
doc. Ing. Michal Kopček, PhD.

Pred stavbou drevodomu sme hľadali informácie hlavne na internete. Ale radili sme sa aj so známymi, ktorí mali skúsenosti so stavbou domov. Informácií bolo až príliš veľa. 🙂 Stiahli sme si Ebooky, lebo už vaše články na blogu sú konkrétne, zrozumiteľné a z praxe. S Vašimi článkami sme sa, žiaľ, stretli až po podpísaní zmluvy s firmou. Keby sme Vás objavili skôr, určite by sme stavali s Vami. Nám najviac pomohol článok o vykurovaní infrafóliami. Na základe neho sme Vás oslovili a Vy ste nám ochotne odpovedali na otázky. Vaše odpovede rozhodli o tom, že sme infrafólie umiestnili do stropu, čo sa ukázalo ako skvelé rozhodnutie. Určite vaše Ebooky odporúčam ďalej, lebo ste ochotní, pôsobíte na mňa ako odborník, ktorý "žije" svojou profesiou, neustále hľadá, báda, študuje.

profile-pic
Mgr. Miroslava Krajčíková

Zaujali ma články o výstavbe vášho domu. Je to ľahko napísané a s humorom. Ja ešte dom nestaviam, ale zaujíma ma to aj kvôli mojej profesii. Mne poradili príspevky o tom, ako ste vyberali okná na váš dom. Ebooky a články sú písané pútavo a zaujímavo. Sú v nich informácie, ktoré sa inde nepíšu.

profile-pic
Ing. Alexandra Pelikán

Informácie hľadám prevažne na internete a fórach. Väčšina fór je ale spleť osobných názorov od ľudí, čo stavali a málokedy je tam niečo prínosné. V Ebookoch a článkoch p. Lehockého ma zaujala otvorenosť. Nebojí sa poukázať na chyby, ktorých sa dopustil a to aj na vlastnom dome. Stavať vlastný dom sa ešte len chystám, je to ďaleká budúcnosť, ale páčia sa mi hlavne články o stavbe domu p. Lehockého, pretože je to náhľad na stavbu počas celého procesu. Najviac ma zaujal a trochu prekvapil článok "Koľko stojí rodinný dom". Aspoň uvádza reálnejšiu predstavu, ako názory ľudí, čo sa hádajú, že to dokázali postaviť "za polovicu". Je lepšie na začiatku prestreliť ako potom nemať na dokončenie. Určite by som články doporučil všetkým, ktorí plánujú alebo už aj realizujú stavbu. Dôvod je hlavne ten, že čím viac informácií človek pozbiera zo všetkých strán, tým sa lepšie rozhodne.

profile-pic
Ing. Roman Káčer

Vaše Ebooky a články sa mi páčia, vždy sa teším na nové a pomohli, aj pomáhajú, keď som sa nevedela rozhodnúť v riešení nevyjasnených úvah. Veľmi zrozumiteľné príspevky aj pre laikov.

profile-pic
Ing. Drahomíra Kučerová

Informácie väčšinou hľadám na nete alebo od známych, ktorí už majú skúsenosti so stavbou vlastného domu. Taktiež od známych. Buď sú to developeri alebo sú kvalifikovaní stavbári alebo pracujú v stavebnej firme. No a samozrejme známi architekti, projektanti... Ale mnoho krát má každý iný názor... Takže napokon z množstva informácií si vytvorím puzzle a tak dostanem konečný výsledok, snáď vhodný pre mňa. Nenašiel som podobné stránky ako vaše na slovenských weboch. Zaujali má niektoré vaše blogy, ktoré boli napríklad o materiáloch. Hlavne sa mi zdá, že sa snažíte písať objektívne. Mne sa asi najviac páčia články, kde porovnávate alternatívy rôznych riešení. Určite odporúčam prečítať kvôli horeuvedeným veciam. A to, že ste objektívny. A myslím si že, obsah i forma sú podané vhodne. A taktiež preto, lebo vidno na vás, že sa snažíte zdokonaľovať sa už v danej profesii. Pretože svet okolo nás sa mení rýchlo a takisto aj technológie. A my sa musíme učiť. Učíme sa celý život.

profile-pic
Bc. Tomáš Lehotai

Zaujímavé rady. Priateľský prístup. Páčia sa mi vaše články a knihy, veľmi mi pomohli pri stavbe nášho domu. Veľmi sa mi páčil výpočet zisku, alebo straty tepla cez okna podľa program PHPP , ale aj mnohé ďalšie. Ďalej ma hlavne zaujali články o pasívnych domoch. Jednoduché, múdre články, veľmi zaujímavé a praktické. Doporučil by som ďalej.

profile-pic
Štefan Frankovský

Zaujíma vás to? Stiahnite si Ebook:

Ebook_z_coho_stavat_dom-3D

Získate Ebook zdarma + doživotné aktualizácie. Žiadne skryté poplatky. SPAM nerobím lebo ho sám neznášam. Pošlem vám mail, v ktorom popíšem, ako si stiahnete Ebook. Ale potrebujem od vás súhlas. Stlačením tlačidla vyššie súhlasíte so spracovaním osobných údajov.