Ytong Multipor

Ytong Premium je luxusnejšia verzia Ytongu Ekonomik. Je určený pre každého, komu “nevonia” na stene polystyrén a je zástancom difúzne otvorených konštrukcií – “dýchajúcich stien”. Prípadne do lokalít, kde je zateplenie polystyrénom rizikové ( vtáctvo môže polystyrén vyďobať). Hlavná zmena je v použití zateplovacie systému Multipor. Tento systém je rovnako ideálny pre svojpomocnú výstavbu alebo v prípade, že ešte neviete, kto Vám bude dom stavať. Detaily v tomto systéme sú trochu náročnejšie, ale stále s dôrazom na ekonomickú a prevádzkovú zmysluplnosť. Systém odporúčam každému, kto hľadá vysokú kvalitu bývania v murovanom dome.

Stručný popis technického prevedenia:

Základy
Štandardné zakladanie na základových pásoch. Základová doska je zateplená zvnútra polystyrénom, na ňom betónový poter a finálna podlaha.

Obvodové steny
Základná obvodová stena je z pórobetónu Ytong hrúbky 300mm zateplené Multiporom hr.240mm.
Ďaľšie možnosti fasády:
– prevetrávaná drevená horizontálne kladená fasáda
– kamenný alebo klinkerový (tehličkový) obklad

Stropy
Prispôsobujeme statickému zhodnoteniu – buď železobetónové alebo montované Ytong, prípadne Premac.

Strecha
V závislosti od vzhľadu domu:
Plochá strecha je riešená podobne ako strop. Zateplenie je nad stropom zo spádovaného polystyrénu. Finálnu hydroizoláciu tvorí fólia Fatrafol. Z interiéru sú omietky.
Pultová strecha s miernym sklonom je tvorená drevenými trámami. Zateplenie je medzi a pod trámami z minerálnej vlny. Z interiéru je zavesený sadrokatónový podhľad.
Sedlová strecha je riešená tradičným krovom, prípadne pri väčších rozponoch väzníkovým systémom (Kontrakting). Zateplenie tvorí minerálna vlna.

Okná
Drevené pre nízkoenergetické domy s trosklami.
Osadenie okien je navrhnuté štandardne len v murive (nie je riešená predsadená montáž). Toto osadenie zvládne každá slušná montážna firma.


Technológia

Individuálna

.