Porotherm – tehlový systém

Tento nízkoenergetický systém je ideálny pre svojpomocnú výstavbu alebo v prípade, že ešte neviete, kto Vám bude dom stavať. Detaily a použité materiály sú navrhnuté maximálne jednoducho, ale stále s dôrazom na ekonomickú a prevádzkovú zmysluplnosť. Musí ich zvládnuť každý šikovnejší realizátor. Systém odporúčam každému, kto hľadá veľmi dobrý pomer cena výkon. Vďaka bežným postupom môžete osloviť viacero realizačných firiem a tak v malej súkromnej súťaži dosiahnuť zaujímavú cenu realizácie.

Stručný popis technického prevedenia:

Základy
Štandardné zakladanie na základových pásoch. Základová doska je zateplená zvnútra polystyrénom, na ňom betónový poter a finálna podlaha.

Obvodové steny
Základná obvodová stena je z pálenej tehly Porotherm hrúbky 300mm zateplené polystyrénom hr.200mm.
Ďaľšie možnosti fasády:
– prevetrávaná drevená horizontálne kladená fasáda
– kamenný alebo klinkerový (tehličkový) obklad

Stropy
Prispôsobujeme statickému zhodnoteniu – buď železobetónové alebo montované Porotherm, prípadne Premac.

Strecha
V závislosti od vzhľadu domu:
Plochá strecha je riešená podobne ako strop. Zateplenie je nad stropom zo spádovaného polystyrénu. Finálnu hydroizoláciu tvorí fólia Fatrafol. Z interiéru sú omietky.
Pultová strecha s miernym sklonom je tvorená drevenými trámami. Zateplenie je medzi a pod trámami z minerálnej vlny. Z interiéru je zavesený sadrokatónový podhľad.
Sedlová strecha je riešená tradičným krovom, prípadne pri väčších rozponoch väzníkovým systémom (napríklad Kontrakting). Zateplenie tvorí minerálna vlna.

Okná
Drevohliníkové pre nízkoenergetické domy s trosklami.

Poznámky k systému:
Systém sme navrhli z ekonomicky dostupných materiálov. Nikto Vám ale nezakáže ho počas výstavby upraviť. Napríklad je možné nahradiť zateplenie polystyrénom za zateplenie Minerálnou vlnou. Alebo nahradíte pri pultovej streche navrhnutú fóliu Fatrafol drahším asfaltovým pásom. Tieto korekcie si naši zákazníci na svojich domoch bežne robia a nemajú vplyv na vybavené stavebné povolenie a ani na okolitých susedov.


Technológia
Individuálne

 

.